Кукурудза — порівняно проста рослина для вирощування. Вибір відповідного сорту кукурудзи визначає її подальшу долю. Основними напрямками вирощування кукурудзи є зерно та силос. Останніми роками також набуває значення вирощування кукурудзи для розмелу (крупи), а також біогазу та біоетанолу. При виборі сорту слід враховувати не лише цільове використання, а й технічні можливості ферми, загальну культуру вирощування, включаючи клас ґрунту та систему сівозміни. Тому вибір насіння варто довірити фахівцям сайту https://lnzweb.com/corn.
Вирішуючи вирощувати кукурудзу, слід пам’ятати кілька важливих речей:
- параметри самого зерна,
- ґрунт, на якому його будуть сіяти,
- родючість або стійкість до стресів.
Кукурудза переноситься більшістю типів грунтів. Сонячна енергія необхідна рослині. Чим більша здатність рослини віддавати воду, тим швидше урожай буде готовий до збору.
Сорти кукурудзи та параметри зерна
Існує 3 сорти зерен для посіву кукурудзи:
- кремінь — це переважно дрібніші зерна з більш круглою формою. Вони розвинули хорошу стійкість до зниження температури. Вони чудово підходять для посіву ранньою весною. Вони характеризуються високою щільністю і твердістю. Він призначений в основному для зерна і, серед іншого, для переробки млина.
- вм’ятина — це плоскі зерна з характерним поглибленням. Вони менш стійкі до холоду. Вони ростуть повільніше, але швидше відмовляються від води. Ось чому кукурудзу з вм’ятинами рекомендують для виробництва крохмалю або силосу для великої рогатої худоби.
- кремінь-вм’ятина — змішаний тип — кремінь-вм’ятина поєднує в собі риси обох перерахованих вище.
Раннє дозрівання кукурудзи та родючість
Ранній сорт безпосередньо корелює з тривалістю вегетаційного періоду. Вибір слід пристосувати до потреб ферми. Якщо ми хочемо більш високого врожаю, нам краще вибрати ранньосортні або середньопізні сорти на lnzweb.com, можна досягти, вибравши ранній сорт. Пізні сорти забезпечать нам високий потенціал і низьку частку качанів.
Яка кукурудза на зерно?
Тут потенціал урожайності відіграватиме важливу роль, чим вище, тим краще. Рекомендуються також сорти з раннім часом дозрівання. Також необхідна низька чутливість до збудників хвороб.
Вибираючи кукурудзу для зерна, слід враховувати сорти, які гарантують зерна з низьким вмістом вологи. Тоді можна уникнути додаткових витрат на сушку. Тому сорт кукурудзи, призначений для зерна, повинен характеризуватися високим показником вологої маси — зернової маси. Тоді варто замінити сорти, стійкі до збудників хвороб, посухи та вилягання.
Яка кукурудза на силос?
Кукурудза, призначена для годівлі великої рогатої худоби, повинна характеризуватися високою ефективністю сухої речовини (зеленої) — на рівні приблизно 30-35%.
Вибираючи сорт силосу, слід звертати увагу на приклад та його структуру. Рекомендуємо звернути увагу на параметр «залишатися зеленим». Це безпосередньо корелює з красивим зеленим кольором листя та якістю стебел. Що саме це означає для заводчика?
- більш компактна суха маса колби,
- більше корисних інгредієнтів,
- урожай, більш схильний до силосування.
Також варто пам’ятати, що висока частка зерна в загальній масі силосу є елементом, що визначає енергетичну цінність корму. У свою чергу, комбінована маса легкозасвоюваних стебел і листя більш ефективно використовується рубцем. Серед сортів, рекомендованих на корм великій рогатій худобі, найбільшою популярністю користуються зерна із середньоранньої групи.