Чому в ресторанах Smaki-maki виходить така смачна піца? Кухарі додають якийсь секретний інгредієнт? Справа не в компонентах, а в тонкощах приготування. Ось лише кілька секретів, які допоможуть не допускати елементарних помилок.
Загальні поради
Дотримуйтесь наступних правил приготування тіста, і воно обов’язково вийде пухким, м’яким та хрустким зовні:
- для замішування використовуйте холодну воду;
- не допустіть протягів, дріжджі люблять тепло;
- розкачувати треба на папері для випікання;
- хочете хрустку скоринку? Змастить пергамент або деко оливковою олією;
- не треба заморожувати тісто, так порушиться його структура, і ви не отримаєте потрібний результат.
Температура випікання
Умови звичайної та ресторанної кухні дуже різняться. Тісто, яке виготовляється піцейолою, випікається при 350-460°C. Ось чому у них виходить так спокусливо. У печі воно знаходиться не більше 90 секунд, піца покривається золотистою скоринкою, а серединка залишається м’якою.
У домашніх умовах все інакше. Одна з помилок, яку допускають — слабкий жар духовки. Вона нагрівається не більше 260°C і випікається не менше 15 хвилин. Борти стають сухими, а начинка залишається сирою. Піца буде розпадатися і ви не зможете схопити її руками.
Тому включайте духовку на максимум. Покладіть напівфабрикат на пергамент і лише потім ставте її в сильно розігріту піч. Ви отримаєте апетитне блюдо з правильно приготовленою скоринкою. Шматочок піци сам попроситься, щоб його з’їли.
Як тісто повинно липнути до рук?
Тісто має відлипати від стінок посуду і рук, але не бути рідким. Не додавайте багато борошна, воно вийде важким і не в змозі добре запектися. Також обов’язково дайте йому підійти, бо у його складі є дріжджі.
Якщо ви відразу поставити піцу в духовку, то у вас нічого гарного не вийде. Тісту необхідно не менш як годину постояти у теплому місці. Наприклад, в ресторані для дозрівання потрібно близько 48 годин.
Треба чи не треба використовувати качалку?
Це одна з найсерйозніших помилок. Ні в якому разі не можна так розкачувати приготовлену масу. Виганяється все повітря і тісто перетворюється, ні, не в гарбуз, а в аркуш паперу. Його необхідно розминати руками. Тоді піца виглядає м’якою, повітряною з акуратними бортиками.
Проведіть експеримент. Для однієї порції застосуйте качалку, для іншої свої руки. Відразу помітите різницю. Перший варіант вийде плоским млинцем з начинкою, що розтеклася по всьому деко. Його неможливо нормально розрізати на шматочки і вже тим більше взяти руками. Друга спроба рівномірно пропечеться, рум’яні бортики піднімуться, серединка не буде розповзатися, і ви спокійно зможете обійтися без столових приладів.
Як бачите, все досить просто. Всього лише не потрібно робити подібних похибок, і у вас вийде піца не гірше, ніж у професіоналів.